KONST / Litografier / Färglitografi 11424170
nr 1142 4170
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Färglitografi, Lennart Rosensohn (1918-1994), figurer, 7/10,1983, motivet: 45x56
Kondition: vikveck och fuktskador
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
måndag 6 november 2017
kl 18:55:47
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn